probleme sani

Sarcina

Postata de ionescu35119520 cu 11 ani in urma.

buna ziua, ultimul contact sexual l-am avut pe 2 iniante de ciclul menstrual , pe 6 mi-a venit ciclul, a tinut doar 4 zile in loc de 5 cat ma tine deobicei, pe data de 9 am avut contact sexual, tin sa mentionez ca problema este ca am dureri de sani accentuate, dinainte d emenstruatie dar ma tin si astazi inca, 14 martie fiind data, sunt tari durerosi am si dureri de mamelon destul de accentuate, intreabrea este daca este posibil sa fie vreo sarcina....cu toate ca testul a iesit negativ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Putin probabil, dat fiind faptul ca nu erati in perioada fertila. Cu toate acestea, este bine sa consultati medicul ginecolog.

Corina

acum 11 ani

Nu cred ca este vorba despre o sarcina. Contactele sexuale nu au avut loc in perioada fertila a ciclului menstrual. Incercati sa va autoexaminati sanii si programati-va la o echografie mamara. s-ar putea sa fie vorba despre o mastoza fibrochistica (chisturi benigne). Multa sanatate!