Probleme cu menstruatia

Sarcina

Postata de elena ana cu 11 ani in urma.

Buna, am si eu o mica( mare ) problema. trebuie sa imi vina menstruatia pe 22 martie, insa nu mi-a venit nici pana astazi, nu m-am culcat cu nimeni de foarte mult timp, acum 2 saptamani doar am avut cateva minute de preludiu atat nimic mai mult nici macar nu ne-am dezbracat pentru ca mi-a fost frica sa nu raman insarcinata, stiam ca trebuie sa imi vine cicilu, sunt panicata nu stiu care e problema, sunt balonata, de o saptamana ma doare spatele si burta, e ca si cum mi-ar veni insa nu mi-a venit, mentionez ca eu racesc foarte des la ovare. multumesc

Raspunsuri (2)

Corina

acum 11 ani

Probabil aveti o dereglare hormonala, pe seama mai multor factori, cu efect cumulat, cum ar fi stressul si posibila infectie din sfera genitala. Ar fi bine sa faceti un consult ginecologic de rutina si, daca aveti ceva probleme, medicul va va recomanda dozari hormonale si un eventual tratament. Multa sanatate va doresc!

elena ana

acum 11 ani

multumesc frumos!