Prezervativ spart și escapelle, mai exista vreo șansa sa fiu?

Sarcina

Postata de CrisCC cu 6 ani in urma.

Buna ziua, in data de 21 Mai eram in a 7-a zi a ciclului și s-a spart prezervativul și el a scos-o in timp ce termina și m-am temut sa nu fi rămas și înăuntru, acest lucru nu ni s-a mai întâmplat și următoarea zi am luat escapelle. După 5 zile de la pastila am avut o sângerare maronie care a ținut o zi. Am făcut un test de sarcina dimineața după 3 săptămâni de la contact și încă unul seara după 7 săptămâni, ambele au fost negative. Prima menstruație mi-a venit in ziua 34 a ciclului și am avut dureri foarte mari (abia puteam sta pe picioare) in partea inferioară a abdomenului și am vomitat, iar a doua la 29 și mi s-au părut normale ca durata și cantitate. Toate semnele arată ca nu sunt însărcinată, dar tot imi e teama pentru ca mi se pare ca am burta mai mare mai ales in zona Inferioară a abdomenului și sânii ma dor la atingere și sunt mai mari decât inainte. Ar fi 10 spre 11 săptămâni de la contact acum. Credeți ca exista vreo șansa sa fie ceva?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006