Prezervativ in uter, Postinor

Sarcina

Postata de Don Andres cu 10 ani in urma.

Dupa ejaculare prezervativul a ramas in uterul prietenei mele. L-a scos repede si s-a spalat cu apa rece.
In decurs de jum. de ora de la incident a luat prima pastila Postinor si urmeaza sa o ia pe a 2-a dimineata.

Stim ca postinor-ul poate intarzia ciclul si poate provoca reactie adversa sangerari de cateva zile.
Problema e ca in mod normal ciclul trebuie sa-i vina maine-poimaine asa ca daca o sa sangereze nu o sa stim daca e ciclul sau reactia adversa.

!!Contactul sexual de azi e cu doar 2-3 zile inainte de venirea ciclului(calendaristic) si ne e frica sa nu se suprapuna sarcina peste ciclu si sa fim pacaliti ca e ok dar de fapt luna viitoare sa ne trezim ca nu-i mai vine.

Raspunsuri (2)

Cryssu

acum 10 ani

eu zic sa faca un test de sarcina..ori inainte de a-i veni ciclul ori dupa ce ii trece...mult noroc:)

crina popescu

acum 10 ani

aceste zile sunt de obicei zile nefertile ,nu ar trebui sa se intimple nimic(metoda calendarului)