pozitiv sau negativ la sarcina extrauterina ?

Sarcina

Postata de Andreea05 cu 10 ani in urma.

Buna . mi-a intarziat ciclul o saptamana . mi-am facut 4-5 teste toate au iesit negativ , ideea este ca ma gandesc la o sarcina extrauterina ac***a in vedere ca am facut un chiuretaj in urma cu vreo 3 ani , am inteles ca nu arata pozitiv daca am o sarcina extrauterina este adevarat? sunt foarte ingrijorata deoarece am sintomele unei gravide . Va rog sa ma lamuriti , va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Efectuati HCG din sange care va iesi crescut in cazul unei sarcini ( chiar si extrauterine).

carmen

acum 10 ani

buna seara andreea...
sunt in aceeasi situatie ca a ta..
ce rezultat a fost pana la urma
esti insarcinata sau nu