Poze din timpul sarcinii cu burtica??

Sarcina

Postata de IuliaLya cu 13 ani in urma.

Cine are sa puna poze din timpul sarcinii cu burtica??? eu in a 4 luna in care sunt acum adica 16 saptamana am o burtica asa micutza si dragutza ....la voi cand a inceput sa se vada burtica?? dar prima miscare cand ati avut-o?? Astept raspunsuri ..Va pup

Raspunsuri (6)

elena

acum 13 ani

La prima sarcina poti simti miscarile copilului pe la 4 luni si jumatate. Sunt persoane care simt chiar la 4 luni. Eu, la prima sarcina am simtit la 4 luni si jumatate, iar la a doua la 4 luni. Miscarile sunt foarte domoale, pot fi confundate cu miscarile intestinului, poti sa nu-ti dai seama. Sanatate!

Anisoara F.

acum 13 ani

Eu am simtit primele miscari la 9 saptamani. Era ca si cum as fii avut fluturi in uter. Burta a inceput sa se vada de abia dupa 20 de saptamani, cam pe la 22 saptamani.Poze nu mi-am facut decat pe la 26 saptamani de sarcina. Acum am 32 de saptamani si burta e destul de mica, dar bebelasul este foarte activ. Cam asa sta treaba la mine.
Va doresc sanatate, sarcina si nastere usoara.

adela1087421

acum 13 ani

buna.. eu sunt insarcinata in 14 saptamani.. astept cu nerabdare sa miste puiutul meu...burtica a inceput sa se observe doar putin.sarcina usoara la toate mamicile

danyela

acum 13 ani

eu am 17 saptamani si acum a inceput sa se vada burticala a inceput sa miste dar foarte usor va pup nastere usoara

Adina

acum 13 ani

Eu am 33 de saptamani si 6 zile:)
la mine bebelusha mea a miscat fix in ziua in care am implinit 4 luni...am simtit-o ca pe un fluturas care isi scutura aripioarele.Burtica a inceput sa se vada la saptamana 14 si acum este mareee.....am o fetitza barosana:))nastere usoara tuturor!

ashley

acum 13 ani

buna fetelor eu am 14 saptamani de sarcina si bebelusul meu se misca...iar burtica e mare....depinde de femei nu va ingrijorati...ca al veti simti si voi pe bebelusul vostru....nastere usoara la toate mamicile