Pot spera ca e sarcina???

Sarcina

Postata de [email protected] cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Sunt foarte nerabdatoare sa devin mama, dar nu vreau sa imi fac sperante si sa fiu dezamagita. Ultima mestruatie am avut-o pe 10 octombrie si nu ar fi prima data cand imi intarzie mestruatia sau este la 35-36 zile, dar am facut un test de sarcina si au iesit 2 liniute, iar cea de-a 2 a liniuta este slab vizibila, un roz pal (liniuta de control e rosie, vizibla)? Am dureri de burta ca la mestruatie, credeam din moment in moment ca apare mestruatia. Ce sa cred? Ca sunt insarcinata? M-am programat la doctor saptamana viitoare, mi-a spus ca e prea devreme sa se vada acum sarcina, dar mi-a spus si dna asistenta ca daca sunt doua linii, ar fi sarcina!!!! Mi-e teama sa ma bucur, am emotii groaznice!!!! Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pana atunci, puteti determina HCG din sange- care va iesi crescut in caz de sarcina.