Pot sa raman insarcinata daca iau duphaston si normens?

Sarcina

Postata de Utilizator11633616538 cu 2 ani in urma.

Nu mai am menstruatie e un an de zile,am fost la N doctori,toti aveau pareri diferite. De data aceasta doctorul mi.a spus ca nu e nimic de sperat,chisturile mele ovariene sunt mici..nu e nimic de speriat dar e ceva ce opreste menstruatia sa vina,si mi.a dat acel tratament sa il iau.

Raspunsuri (9)

Ramona

acum un an

Cum sunteți după tratament? Și eu am cam aceeași problemă.

Oana15

acum un an

Da,poti sa ramai insarcinata daca iei Normens.Iti spun din proprie experienta deoarece eu am reusit sa raman însărcinată utilizand Normens din luna mai 2021 pana in noiembrie 2021 si am ramas insarcinata.Asadar,poti sa încerci!

Mihaela

acum 3 luni

Eu am fost la dr și mi au recomandat sa iau dupfaston și am luat și după 4 ani am rămas însărcinată și acum fetita mea are 3 ani și acum am început sa iau NORMENS de pe data de 23.01.2024 și pot sa rămân însărcinată cu normens dacă iau 3 sau 6 luni ca îmi doresc sa rămân însărcinată?

Utilizator11697794287

acum 6 luni

Cum ai luat normens și duphaston dacă nu te superi?

Mihaela

acum 3 luni

Normens-ul îl iei o pastilă pe zi după ce mănânci 3 sau 6 luni pt reglarea ciclului
Dar nu iei și Normens și Dupfaston în același timp iei ori Normens ori dupfaston.
Dupfaston iei de 2 ori pe zi o pastilă dimineața și una seara.
Pt ce vrei sa iei sa ți se regleze ciclul sau sa ramai însărcinată?

JoGeorgiana

acum 2 zile

Bună ziua! Săptămâna trecută am fost la medic, pentru un consult ginecologic. Nu mi se mai oprește menstruația. Mi-am făcut și Papanicolau iar rezultatele mi-au ieșit bune. Ca și diagnostic, am metroragie. Mi-a prescris Duphaston 2 comprimate pe zi, timp de 10 zile și 1 comprimat de Normens, timp de 3 luni. Am citit în comentariul dvs. că nu se iau concomitent. De unde știți? Sunteți medic? Întreb din cauză că eu am fobie la pastile și încă nu mi-am început tratamentul de frica pastilelor. Mulțumesc!

Utilizator11697794287

acum 3 luni

Vreau sa rămân însărcinată și sa mi se regleze menstruația

Mihaela

acum 3 luni

Eu te as sfătui sa iei dupfaston ca eu cu dupfaston am rămas însărcinată ca și eu am avut probleme cu reglarea ciclului și cu dupfaston am reușit

Mihaela

acum 3 luni

Pai și ai luat dupfaston sau normens?