pot ramane insrcinata dupa ciclul menstrual?

Sarcina

Postata de JustM3 cu 10 ani in urma.

Pot ramene insarcinata dupa ciclul menstrual?Mentionez faptul ca a fost plecat din tara iar cand a venit acasa (a stat o saptaman si ne-am pus pe treaba bine nu doar o data de mai multe ori) am hotarat sa devenim si noi parinti.Dar intrebarea mea este daca am ramas insarcinata si dupa cat timp imi pot face un test de sarcina.App in timpul in care sia dat el drumu miam dat si eu.Va rog un raspuns concret nu cu metoda calendarului ca nu am incredere.

Raspunsuri (4)

JustM3

acum 10 ani

Am uitat sa mentionez faptul ca dupa mine eu zic ca am ramas.Si in plus primul semn este o senzatie de ''disconfort'' jos si ma duc la toaleta foarte des.Stari de rau (aveam o ameteala foarte urata de nu ma mai puteam ridica de jos) am avut acum doua zile dar am zis ca e prea devreme intr-o saptamana sa apara astfel de stari.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Efectuati un test de sarcina dupa ~ 3 saptamani distanta de contactul sexual.

JustM3

acum 10 ani

multumesc eu m-am grabit cu testul si lam facut dupa doar o saptamana , dar parca mi-am pierdut increderea ca sunt deoarece soacra mea spune ca nu are cum ca nu am avut simptome o prietena a mea la fel , dar din cate stiu simptomele de greata,varsaturi pofte incep dupa aproximativ doua-trei saptamani.

JustM3

acum 10 ani

nu este nici un bebe acum mam trezit si a inceput sa-mi curga un lichid asa maro cred ca o sa imi vina cm . sunt atat de dezamagita incat am si plans.cred ca sunt eu defecta din fabricatie.