Pot ramane insarcinata?

Sarcina Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11558953629 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! Am intretinut contact sexual neprotejat (iubitul meu introducand penisul doar de 3 ori in vagin, ejacularea producandu-se in afara in urma a 3 minute 4 de sex oral). Am facut acest lucru ieri (penultima zi de ciclu menstrual). Mentionez ca inca am sangerari in urma menstruatiei iar perioada fertila (conform calendarului meu) e incepand din 31 mai. Credeti ca as putea ramane insarcinata? Ma gandesc ca inca am timp sa iau pilula de a doua zi dar nu stiu cum imi va afecta organismul pentru ca nu as vrea sa am tulburari de concentrare fiindca intr o luna e bacul. Penisul iubitului meu e acoperit de piele care e inca foarte rigida si ma gandesc daca ar putea fi ramas spermatozoizi in ea si acestia sa ajunga in vaginul meu.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/cum-alegi-cea-mai-buna-metoda-contraceptiva_15358