pot ramane insarcinata ?

Sarcina Depresie

Postata de deliaulman cu 7 ani in urma.

va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns ..... pot ramane insarcinata daca am un ciclu nereguat ?

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp323143

acum 7 ani

Este absolut normal sa ramai însărcinată dacă ai sau nu ciclu regulat atât timp cât nu te-ai protejat.

MembruMobileApp1487407596

acum 7 ani

Da...poti ramane insarcinata, insa ar fi bine sa consulti un medic ginecolog, un ciclu neregulat vine odata cu o dereglare hormonala, si deci cu o ovulatie neregulata, sau chiar in unele luni, inexistenta.
Dar poti ramane insarcinata!!