pot ramane insarcinata

Sarcina

Postata de fartescu cu 14 ani in urma.

buna ,as dori sa stiu daca dupa 5 ani de sterilet mai pot ramane gravida si cat trebuie sa treaca sa se refaca corpul ptr o sarcina.a mai intanlit cineva aceasta problema .va multumesc

Raspunsuri (29)

raluca

acum 14 ani

Buna Fartescu,
Dupa scoaterea steriletului trebuie sa-ti faci cateva analize, printre care si papanicolau. Daca te vei duce la control medicul de specialitate sigur iti va spune in cat timp poti ramane insarcinata.

Mult succes!!!

floryny

acum 14 ani

Daca vei scoate acest sterilet cu siguranta vei ramane insarcinata. Mai intai de toate, trebuie sa faci analize, sa vezi daca totul functioneaza normal, daca nu ai vre-o anexita, vre-un chist...
I-ti doresc succes si mai vb!!!

Lenuța

acum un an

Raman insărcinată și dacă ma păzește după scoaterea steriletului?

Sheila

acum 14 ani

Dupa folosirea a minim 2 ani steriletul, creste riscul de sarcina extrauterina. Da, mai poti ramane gravida dai mai intai trebuie sa faci cateva investigatii, asta nu neaparat pt ca ai avut sterilet ci pentru ca asa e normal
Numai bine

fartescu

acum 14 ani

mersi

Alice70

acum 14 ani

In mod normal, dupa extragerea steriletului fertilitatea ar trebui sa se restabileasca imediat. In rare cazuri, steriletul poate favoriza o boala inflamatorie pelvina care poate afecta fertilitatea femeii.

yram

acum 14 ani

pot ramane insarcinata dak am 16 ani si 47 kg?

Ionela

acum 14 ani

yram,

Trebuie sa te loghezi pe acest forum daca vei vrea sa ti se raspunda la intrebarea pusa de tine. Tu acum ai postat la un raspuns, iar intrebarea pe care ai adresat-o nu se vede. Succes!

Sheila

acum 14 ani

Da din momentul in care apare menstruatia(chiar daca asta se intampla la 14 sau la 10 ani)poti ramane insarcinata. Nu conteaza varsta si nici greutatea

Ionela

acum un an

Am 24 de ani și am două fete și după fata cea mică mi-am pus sterilet pe 3 ani și de când l-am scos nu reușesc nici cum sa mai rămân însărcinată de 7 ani ancerc și am luat 4 săptămâni și profecund și nici cu pastilele alea n-am reușit și mi-am luat două teste de sarcina și la unu Mio ieșit două Lili mai slăbuțe și la celălalt numa una nu știu ce să mai cred dacă mă puteți ajuta cu un sfat vă rog frumos vă mulțumesc

@ngel

acum 13 ani

pot ramane insarcinata daca am boala inflamatorie pelvina?

livia

acum 11 ani

Mi- am scos steriletul acum un an tot incerc sa raman insarcinata dar nimic ce poate fi. Doctorul zice ca ii totu in regula dar eu sint preocupata ca nu raman am un ciclu regulat. Imi dati un rasp va rog.

andreea

acum 10 ani

buna stai linistita dupa scoaterea steriletului poti ramine insarcinata dar indicat ar fi sa treaca 2 luni de la extragerea steriletului

andreea

acum 10 ani

buna stai linistita dupa scoaterea steriletului poti ramine insarcinata dar indicat ar fi sa treaca 2 luni de la extragerea steriletului

andreea

acum 10 ani

buna stai linistita dupa scoaterea steriletului poti ramine insarcinata dar indicat ar fi sa treaca 2 luni de la extragerea steriletului

NATI

acum 10 ani

am sterlet de 5 ani ciclu mia intirziat deja de 4 zile ee posibil sa fiu insarcinata daca inca il mai am

Perta Doinita

acum 10 ani

Buna seara.Am o problema care sper ca aflu cumva si un raspuns.In urma cu 7 ani,imediat dupa 3 luni de la nasterea celui de-al doilea copil,mi-am montat un sterilet.De atunci,organismul l-a acceptat,urmand ca,cat mai curand sa il pot schimba.Intrebarea e,daca nu stiu ce tip de sterilet e,faptul ca a durat atat sa-l pastrez,imi poate crea vre-o problema medicala?Si durata maxima a unui sterilet care este?Va multumesc,cu stima,Doinita

roxana

acum 8 ani

asi dori sa stiu si eu cu e sati scoti steriletul dacai dureros al am de 3 ani el e pus pe 5 si as dori sal scot de asi mai face un copil

Andreea

acum 8 ani

Bună..dacă am 16 ani și nu îmi vine menstru atia regulat..pot rămâne însărcinată?

Florina

acum 8 ani

Nu este dureros eu am avut stetiler timp de 5ani si la extragere me ra tare frica dar nu am simtit de cat o piscatura

Pag 1 din 2