Pot ramane insarcina dupa...

Sarcina

Postata de Neli Maria cu 11 ani in urma.

Buna ziua...eu am avut ultima menstruatie pe 16 ianuarie,dar azi 8 feb,am avut contact neprotejat cu prietenul meu,mentruatia dupa calculele mele ar trebui sa vina abia sapt viitoare...am luat cateva luni anticonceptionale numai ca am facut o pauza de vreo 2 luni.cat de mari sunt sansele sa raman insarcinata?Multumesc din suflet!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sansele de a ramane insarcinata sunt mici intrucat contactul sexual nu a avut loc in perioada fertila ( dupa calcul).

Neli Maria

acum 11 ani

Multumesc!Dar menstruatia mea cand ar trebui sa vina daca prima zi a menst a fost 16 ianuarie?Ca eu m am zapacit de tot,era mai usor cand luam anticoncept,pt ca stiam cum le terminam deja dupa o zi sau doua aveam menst