pot ramana insarcinata?

Sarcina

Postata de articolul 0 cu 10 ani in urma.

Tocmai ce am facut sex cu iubita mea. Din pacate, prezervativul la un moment dat a cazut si am ejaculat, fiind sigur de prezenta acestuia. nu am sesizat. imi puteti spune va rog frumos daca e posibil sa ramana insarcinta ac***a in vedere ca peste maxim o saptamana va avea perioada menstruala? sunt convins ca perioada fertila a trecut, dar am nevoie de ajutorul vostru. multumesc.

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

Este posibil ca nici ea sa nu stie daca perioada fertila a trecut,tu cum esti atat de sigur?Daca,int-adevar,ea nu este in zilele fertile,atunci nu cred ca va fi insarcinata,insa,dat fiind ca in cadrul unui ciclu menstrual,ovulatia poate avea loc si mai devreme si mai tarziu de a 14-a zi,ba chiar si de doua ori in acelasi ciclu menstrual,exista sanse sa fie.