pot lua vitamine centrum de la A laZ

Sarcina

Postata de miha2bebe cu 13 ani in urma.

am 6 saptamani de sarcina,si ma gandeam sa iau niste vitamine deoarece is slabuta ,am 26 ani si am 1''60m si 50kg as putea lua suplimentu alimentar centrum de la A la Z???

Raspunsuri (9)

lumymara

acum 13 ani

Centrum Materna.Ai nevoie de suplimente speciale pentru perioada de sarcina.Consulta medicul.

ariana80

acum 13 ani

Mie medicul mi-a prescris Elevit pe timpul sarcinii. Sunt multivitamine recomandate gravidelor si femeilor care se pregatesc ptr o sarcina.

Andra

acum 13 ani

eu luam new life de la calivita(pentru gravide si mame care alapteaza)sunt putin cam scumpe vreo 700 de mii parca dar ma simteam extraordinar de bine de la ele aveam o stare fizica si psihica foarte buna.M-am ingrasat 10 kg incepand din luna a 5 a in doar o luna de zile.De la ele bineanteles.Ceva bun mai este si elevit de centrum nu stiu nimik.Daca iei new life eu ti-as recomanda sa iei doar 2 pe zi una dimineata si una seara.Pe prospect scrie 4 pe zi 2 la micu dejun si 2 seara.mi se pare cam mult totusi.sunt 120 de tablete ti-ar ajunge 2 luni.Acu depinde de organism iti iei ce crezi tu ca-i mai bine.Sarcina usoara

lumymara

acum 13 ani

Sunt multe suplimente pentru perioada de sarcina.

lumymara

acum 13 ani

Din cate stiu Elevit este bun.Ar trebui sa intrebi un medic de pe acest site.

Adrienne

acum 13 ani

Elevit are dozajul de Acid folic cel mai optim. Este recomandat in special pentru fat, pentru a evita o afectiune neurologica destul de periculoasa Spina bifida , tot mai des intalnita. Deasemeni,contine tot ce este nevoie pt. mamica.

Carpe Diem

acum 13 ani

Elevit mi-a fost prescris si mie. E adevarat, contine tot ce trebuie pt mamica si fat. Sarcina usoara.

miha2bebe

acum 13 ani

multumesc mult tuturor ptr raspuns,si mersi de urari

mica

acum 13 ani

si mie mi-a recomandat medicul pe perioada sarcinii tot elevit si am fost multumita