Pot fi însărcinată?

Sarcina

Postata de andreea cu 11 luni in urma.

Acum mai bine de o săptămână am avut un contact sexual neprotejat, scurt si fara ejaculare in mine. Acum cateva zile am avut din nou unul neprotejat mai lung dar tot asa, nu si a dat drumul in mine. Astazi am avut un contract sexual protejat dar am simtit o durere apăsătoare in mine in timpul penetrarii,durere care a persistat si dupa contact. De la ce poate fi aceasta durere? Mentionez ca ma mai doare (nu persista) și in unele pozitii sexuale. Pot fi însărcinată iar partenerul sa ajunga la placenta?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Durerea pe care o resimtiti in timpul si dupa actul sexual poate avea mai multe cauze posibile si este important sa consultati un medic pentru evaluare si diagnostic precis.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-feminine/durerea-ce-apare-in-timpul-contactului-sexual-dispareunia_1173
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/bolile-inflamatorii-intestinale-si-sexul_714