Pot fi insarcinata?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp1509281434 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Pe 3 septembrie mi s-a intamplat ca in timpul actului sexual prezervativul sa se rupa, ultima menstruatie se terminase pe 28 august, dupa 11 ore am luag pastila escapelle, tin sa mentionez ca nu am avut nici un simtom dupa pastila, doar ca la o saptamana incepusera sa ma doara sanii, in special mameloanele, dupa doua saptamani incepuse sa imi curca scurgeri maronii cam 2 zile a durat si dupa mi-a venit menstruatia pe 16 septembrie si ma tinut pana pe 21, acum suntem in 29 octombrie iar menstruatia nu a mai venit, sunt foarte speriata, am facut 3 teste pana acum si toate au iesit negative.. poate fi vorba de o sarcina?? Va rog ajutati-ma cu un raspuns..

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091