Pot fi insarcinata?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp1500464757 cu 6 ani in urma.

Salutari! Luna trecuta in data de 10 am facut petting cu prietenul meu, neprotejat. Nu e ejaculat iar prezenta lichidului pre-ejaculator nu am putut-o sesiza, deci suntem aproximativ siguri ca a lipsit. Pe 14 am avut cateva scurgeri maronii, iar pe 15 mi-a venit menstruatia. Ea s-a terminat in jur de 16 (niciodata nu m a tinut asa putin) si a decurs totul normal. Pe 18 insa am avut iarasi un spotting cu sange proaspat, rosu intens, ca cel de la menstruatie (m-am speriat teribil crezand ca putea fi sangerarea de nidatie). Dupa aceea am inceput sa imi analizez mucusul cervical in cautarea celui care "anunta" ovulatia si eu cred ca aceasta a avut loc pe 30 iulie-1 august (lucru care m a linistit oarecum, caci stiam ca gravidele nu au ovulatie). Ei bine, de atunci toate au fost bune, nu am prezentat simptome inafara unor usoare crampe in abdomenul inferior. Test de sarcina nu am efectuat pana acum, deoarece am vrut sa treaca timpul ca rezultatul sa nu ma insele. Intrebarea mea e.. Sunt sanse sa fi ramas insarcinata si acea menstruatie sa fi fost una falsa sau peste sarcina?
Multumesc mult!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006