pot fi insarcinata

Sarcina

Postata de gabriela.pisicuta cu 12 ani in urma.

buna ziua am o problema luna trecuta pe 16 febroarie mia venit menstruatia si dupa aceea nu mam protejat si de vreo saptamana miau crescut sani dar nu mult si sunt putin durerosi si am ceva pofte si mananc mai mult si cat timp am mancat mam ingrasat cand mananc ma fac mare am o burta de zici k am 3,4 luni si ma doare burta sunt cand constripata cand diarie ma doare si in partea dreapta cate odata si am ceva greturi cand mananc ceva ce nu ami place si nu stiu ce sa fie nu mia venit acum ciclul de 5 zile si ce trebuie sa fac sa fac un test sau ce sa cred ori e apendicita ori o sarcina ca am inteles ca sintomele sunt asemanatoare cu atata k nu mia venit menstruatia ?astept urgent mesaj va multumesc

Raspunsuri (2)

Dana

acum 12 ani

Buna. De ce nu incerci sa iti faci un test de sarcina? In felul acesta ai elimina dubiile cu privire la o eventuala sarcina. Anumite teste de sarcina pot fi folosite dupa 5 zile de la contactul sexual si nu cred ca ai avea de ce sa iti faci griji nici in privinta costurilor. Asadar, sfatul meu este sa mergi la o farmacie de unde sa cumperi un test de sarcina, care iti poate da raspunsul exact la problema care te preocupa. Mult succes!

gabriela.pisicuta

acum 12 ani

da dar acum am 12 zile si nu mia venit sani ma dor miau crescut si dimineata am greata si ma doare burta la urinare posibil sa fiu insarcinata sau sa am o simpla raceala si sa intrazie atat? ast urgent]