Pot fi insarcinata chiar daca am folosit metoda retragerii??

Sarcina

Postata de MihaElla cu o luna in urma.

Buna seara,am 46 ani si o mare ingrijorare de frica unei sarcini....de cateva luni am ceva probleme menstruale ori am de 2 ori pe luna sau deloc,deci un ciclu neregulat...in luna iulie am avut pe 5 si 20 ale luni,pe 28 am avut contact sexual neprotejat dar am folosit metoda retragerii in care nu prea am incredere...ma bantuie ideia unei sarcini ,nu imi mai doresc copii ,am 2 dintre care unul cu autism grav...Este posibil sa fi ramas insarcinata? Multumesc tare mult pt raspunsuri🤗

Raspunsuri (1)

Utilizator11724958556

acum 4 saptamani

Bună,pentru un ciclu neregulat la vârsta dumneavoastră se poate instala premenopauza ..de aceea și întârzierile