pot fi gravida??

Sarcina

Postata de fetitzacuminte cu 10 ani in urma.

buna..intrebarea mea este pot fi gravida tinand cont de urmatoarele lucruri:in martie am avut cilcu pe 10.in aprilie pe 12 ..in mai pe 4 ..dupa calculele facute pe internet ciclul meu variaza intre 26-28 de zile...ovulatia ar fi trebuit sa fie undeva intre ziua a 13a si a 14a..eu am avut contact in luna mai in urmatoarele zile..12,14,16,17 si 22 .Insa de ieri (25.05.)simt o durere (nu foarte mare..doar cat sa ma sacaie)in partea de jos a abodomenului..mai exact in stanga..si am observat ca incep si sani sa ma doara si sunt putin balonata.oare sunt insarcinata?sau o sa-mi vina ciclu..:(.imi dorec fff mult un bebe.va rog raspundeti-mi care ar fi sansele sa fiu gravida?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este dificil a calcula sansele de a ramane gravida.. Trebuie sa aveti rabdare si sa efectuati un test de sarcina in jurul datei de 5 ale lunii viitoare ( in cazul incare nu apare menstruatia). Consultul ginecologic este si el binevenit.