Pot face un test de sarcina?

Sarcina test

Postata de Utilizator11626806854 cu 2 ani in urma.

Bună seară tuturor.
Am si eu o intrebare.
Ultimul ciclu menstrual am avut pe 27 iunie.
Contact ne proteja am avut pe data de 13 iulie.
Acum în momentul acesta am dureri de burta ca si înainte de menstruație,sânii sunt moi.
Imi doresc foarte mult să fiu însărcinată .
Credeți că este bine dacă fac un test pe data de 23 se împlinesc 10 zile, este posibil să-mi arate asa devreme dacă sunt sau nu.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/totul-despre-testele-de-sarcina_1326