Postinor - 2 pilula contraceptiva

Sarcina

Postata de IMoana cu 10 ani in urma.

Buna tuturor! Am luat si eu Postinor 2 chiar la 45 de min dupa actul sexual iar cealalta la 12 ore dupa prima. Dupa 5 zile am avut acea sangerare de care zic toate. Menstruatia trebuia sa imi vina in 24 sept. Mentionez ca am facut sex neprotejat a 2-a zi dupa cilcu, si tot in ziua aceea am luat si pastila. De terminat nu s-a terminat in mine dar vroiam sa fim siguri. O parere, ceva... multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este putin probabil sa fiti insarcinata pentru ca : nu erati in perioada fertila; in plus, ati administrat anticonceptionalul de urgenta.
Intarzierea menstruatiei este consecinta tuburarilor hormonale determinate de anticonceptionale.

IMoana

acum 10 ani

multumesc mult! o sa revin cu un raspuns imediat ce imi vine menstruatia, sper :(