posibilitatea existentei unei sarcine extrauterine

Sarcina Trombocitopenie indusa de heparina

Postata de vasile22788308 cu 16 ani in urma.

In data de 5 ianuarie imiediat dupa terminarea ciclului, am facut sex neprotejat ciclul mi-a intarziat cam cu 10 zile acum, mi-a venit pe 10 februarie, am facut un test de sarcina in data de 9 februarie a iesit negativ, vreau sa stiu daca in cazul unei sarcine extrauterine testul de sarcina este valabil sau trebuie sa consult un medic ginecolog, daca da poate cineva sa imi recomade un doctor in bucuresti care sa aibe program si sambata? sa repet testul de sarcina? aceasta sarcina extrauterina este depistabila prin test? are simptome ? in cazul unui avort exista riscuri?

Raspunsuri (3)

Nicolae14037969

acum 16 ani

Buna! Inteleg ca ti-a venit ciclul de ce te mai intereseaza de extrauterina? La extrauterina, stiu de la sora mea ai dureri pe piciorul din partea unde este la ovarul drept sau la stangul si te doare umarul (dreptul). Burta foarte tare, crampe ,frison ....Riscurile unui avort nu sunt mari decat in cazul in care doamne fereste nu mai poti avea copii,depinde pe mana cui doctor te dai.Acum au tehnica noua,te adoarme si nu stii nimic,te trezesti, te imbraci si pleci acasa. Dar poate avea urmari.Apropo esti din Bucuresti?

FIRICEL1

acum 16 ani

eu sunt insarcinata in 26 de saptamani si am ramas nsarcinata pe la sfarsitul luii august conform ecografului iar ultima menstruatie am avut-o pe 7 septembrie si toate testele mi-au iesit negative pana la inceputul lunii octombrie desi este o sarcina normala.du-te la control si lasa testele

Utilizator11574333592

acum 4 ani

Bună ziua am o problema in legatura cu mestrruatia,ultima dată am avut o pe dată de 03.09.2019 dar acum suntem in 21.11.2019 si nu mia venit mestrruatia nu stiu ce sa intampla mi-am facut test de sarcina si mia iesit negativ poate cineva sa im zica ce sa fac sunt foarte speriata