Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de smookyzke cu 6 ani in urma.

Am facut sex cu prietena mea acum 2 zile – ea fiind in perioada de ovulatie. Nu am ejacutlat in ea insa in momentul inceperii actului am introdus penisul in ea, asta la inceput, restul desfasurandu-se cu prezervativ. Si inainte si dupa m-am spalat si am urinat pentru a curate canalul. Exista sansa de sarcina?

Pentru acest topic:
1. Partida a avut loc in jurul orei 7 . am introdus fara prezervativ cateva minute, dupa am continuat cu prezervativul si s-a terminat in prezervativ. Dupa care m-am dus la baie, m-am spalat urinat totul ok
2. A doua partida a avut loc 7.30. La fel. Am introdus fara prezervativ, dupa s-a terminat in prezervativ. M-am dus la baie m-am clatit cu apa si am urinat.
3. In jurul orei 8.30-9 mi-a facut un sex oral, iar in jurul orei de 10 am facut iara. La fel am introdus fara, dupa care am continuat cu prezervativul.

Dilema mea este daca intre actul 2 si 3 exista sansa sa fii ramas spermatozoizi, chiar daca mi-a facut sex oral si daca ar fi fost sa fie pe penis, in contact cu aerul sa fii murit.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006