posibila sarcina

Sarcina

Postata de AlyO cu 9 ani in urma.

As avea si eu o intrebare.In primul rand doresc sa va spun ca sunt casatorita si am 2 copii.De cateva zile am facut test de sarcina si a iesit pozitiv dar....la ecograf nu se vede cu toate ca dupa calculele mele ar trebuii sa am in jur de 4 saptamani...Am inteles de la anumite persoane ca spermatozoizii pot traii chiar pana la doua zile,este adevarat?Daca da asta m-ar face sa inteleg ca probabil sarcina este micuta si mai mult de atat ovulatia s-a facut mai tarziu deoarece in general,nu am un ciclu regulat...multumesc si astept raspuns

Raspunsuri (1)

Sari

acum 9 ani

Care este dorinta ta?Sa pastrezi sarcina sau nu?
O femeie simte daca este insarcinata:se intaresc sfarcurile, somnolenta accentuata, anumite dureri in gat, ca o raceala, sau pofta de mancare exagerata.Daca nu doresti sa pastrezi sarcina, exista solutie naturista, ulei de masline, o lingura amestecata cu ulei de cedru - 2 picaturi, puse pe abdomen, si pe piept, timp de 2 saptamani, si sarcina dispare, daca si tu asta iti doresti.
daca mai vrei sfaturi , trimite-mi adresa de e-mail.Sanatate.