Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de IoanaG21 cu 9 ani in urma.

In 8 februarie am avut un contact in care prezervativul a alunecat si a ramas in mine. Prietenul meu nu ejaculase, dar stiind ca in secretiile lui pot fi spermatozoizi am mers la farmacie si am luat Postinor 2 dupa instructiunile din prospect. Mie trebuie sa imi vina menstruatia in 27 februarie, insa pe 15 februarie am avut o sangerare ca la menstruatie dar mult mai putina si maronie, ca in ultima zi de menstruatie...am avut si acele crampe si indispozitia specifice menstruatiei...aceasta sangerare a durat 2 zile (adica 15 si 16 februarie)...acum nu stiu ce sa fac...sunt foarte ingrijorata...e posibil sa fi ramas insarcinata?

Raspunsuri (2)

Andra

acum 9 ani

Ca si reactie adversa la Postinor poate aparea la cateva zile o sangerare intermenstruala. Tu probabil te-ai speriat gandindu-te la o sangerare datorata nidatiei embrionului. Aceasta se intalneste rar si atunci apar doar cateva pete maronii pe lenjerie. Insa, pentru excluderea cu certitudine a sarcinii, la 2 saptamani de la actul sexual trebuie facut testul de sarcina.

IoanaG21

acum 9 ani

Da, la sangerarea datorata nidatiei m-am gandit eu...iti multumesc mult. Sper sa nu fie o sarcina