Posibila Sarcina?

Sarcina

Postata de AndreeaElena123456 cu 9 ani in urma.

Sa o iau cu inceputul . De ieri , sanii mei au crescut enorm , mai mult ca de obicei inainte sa-mi vina menstruatia , iar astazi m-am hotarat sa fac un test de sarcina . Am facut test de sarcina , iar acesta a iesit cu a doua linie foarte foarte foarte slab vizibila ( inainte ca prietenul meu sa ma puna sa ma uit atent , nici nu o observasem ) . In afara faptului ca sanii mei sunt de 2 ori mai mari decat sunt de obicei , alte simtome nu exista ( menstruatia mea nu este regulata ) . Am avut niste scurgeri albe astazi , pe care le am de obicei inaintea perioadei , dar , parca au fost putin diferite , putin galuie . Acum cateva zile am avut niste dureri insuportabile in afara vaginului si un disconfort in interior . Am 18 ani si nu prea as vrea sa fiu insarcinata . Voi ce credeti ? ar putea fi rezultatul gresit? As vrea sa aud pareri , si va rog , incercati sa nu ma speriati .

Raspunsuri (4)

Mirna

acum 9 ani

Iti recomand testul de sange beta HCG cantitativ care iti arata exact cantitatea de hormon de sarcina din organism. E ceva mai scump, se face in laborator si trebuie sa il faci dupa minim 2 saptamani de la ultimul contact.

anaanyta

acum 9 ani

nu vreau sa te speriu dar cred ca esti insarcinata deoarece mie mi sa intamplat acelasi lucru testul a iesit cu o liniuta mai stersa dar asta pt ca sarcina este prea mica

AndreeaElena123456

acum 9 ani

Astazi dimineata am facut un alt test cu prima urina a zilei si a iesit negativ . Exact aceladi test ... ce sa cred?

Carmen

acum 9 ani

Testele din comert nu sunt sigure. Pot iesi fals pozitive sau fals negative. Ti s-a recomandat deja testul de laborator care e cel mai sigur.