Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de adina.alexandra77 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!

Am 23 de ani si am o nelamurire. Pe data de 6 noiembrie 2013 mi-a venit ultima menstruatie, iar pe 30 noiembrie am avut contact sexual neprotejat, dar cu ejaculare in afara vaginului. De atunci nu am mai avut menstruatie, iar toate cele 4 teste de sarcina pe care mi le-am facut (ultimul acum 5 zile) au iesit negative. Nu am simptome de sarcina, insa ceea ce m-a ingrijorat este faptul ca acum 2 saptamani am avut o scurgere maronie care a tinut 2-3 zile, iar de aseara (26 ianuarie) a inceput din nou. Tin sa precizez ca nu am avut ciclu menstrual regulat niciodata, iar scurgeri de tipul acesta am mai avut la 16 ani si medicul atunci mi-a spus ca a fost vorba de o raceala. Poate fi vorba de o sarcina?

Raspunsuri (2)

GeorgianaR

acum 10 ani

Daca testele sunt negative,nu esti insarcinata.Dupa atata timp ar fi iesit pozitive.Poate fi dereglare hormonala,vreun chist,anexita etc.Mergi la un control pentru a afla cauza,nu cred ca-ti poate pune nimeni diagnostic doar din analiza a ceea ce ne spui,trebuie sa ti se faca un ecograf.

adina.alexandra77

acum 10 ani

am fost deja la medic pentru problema dereglarilor menstruale la inceputul lunii decembrie, dar tratamentul pe care mi l-a prescris ar trebui sa il iau dupa ce imi vine menstruatia. chisturi nu mai am (am avut in trecut), analizele pe care mi le-am facut atunci mi-au iesit ok, doamna doctor mi-a spus atunci ca urma sa imi vina...