Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de re... cu 10 ani in urma.

luna trecuta,in ultima zi de menstruatie,am facut sex neprotejat cu prietenul meu.nu a ejaculat in mine..tot actul nu a durat mult,in jur de 5 minute,apoi ne-am oprit,a ejaculat,s-a sters si am mai continuat 2-3 minute.Azi ar fi trebuit sa-mi vina,insa nimic..este posibil sa fi ramas insarcinata?

Raspunsuri (4)

cristina si ares

acum 10 ani

buna ma numesk cristina...si am patit asa si mi-a intarziat 2 sapamani si nu am ramas insarcinata...sfatul meu este sa mai asteptii si dupa 2 saptamanii sa faci un test de sarcina...

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Fiind ultima zi de menstruatie ( a doua zi au aparut sangerarile) , nu exista risc de sarcina.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare ( poate o infectie din sfera genitala sau tulburare hormonala care poate duce la dereglarea menstruatiei).

re...

acum 10 ani

eu stiam ca menstruatia este sangele care curge.eu am facut sex in ultima zi de sangerare

cristina si ares

acum 10 ani

daca intreti relati sexuale in timpul menstruatiei sunt 1% sanse sa ramai insarcinata....din cate am inteles 5% din toate femeile existente au sanse sa ramana insarcinate daca intretin relatii sexuale in timpul menstruatiei