Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de annamaria09 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ! As avea si eu o nelamurire ... in urma cu o luna jumate am avut un contact sexual neprotejat, trebuia sa imi vina menstra pe 15 februarie si inca nu a aparut. Am dureri in zona pelviana , simptome cum ca ar veni, dar ...nu e. am facut si teste de sarcina si au iesit negative. Ce as putea sa fac? Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog.
Puteti lua in calcul si alte cauze ce pot duce la intarzierea menstruatiei: stres, tulburari hormonale, afectiuni inflamatoarii pelvine ( anexita, endometrita), etc.

annamaria09

acum 11 ani

Multumesc frumos! Tin sa mentionez ca in ultima luna am fost stresata din cauza sesiunii, insa nu stiu cam cat ar putea afecta asta.