Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de dianne_iancu cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Am o mare nelamurire. Ultima menstruatie a venit pe 22 ianuarie. Pe data de 7 februarie am observat pe chilot o scurgere maronie. A doua zi a devenit rosie, ca la menstruatie,insa foarte foarte putina fata de menstruatie, si a tinut fix pana pe 14 februarie, cand a fost iar maronie. De atunci totul a fost normal, insa astazi a fost iar o scurgere maronie... Nu am avut pana acum contact sexual neprotejat, dar ma gandesc sa nu fi fost vreun accident... Insa ultima perioada a fost una extrem de incarcata si stresanta. Am facut un test de sarcina, care a iesit negativ. Poate fi vorba de totusi de o sarcina, sau doar niste tulburari hormonale? Ar trebui sa ma astept sa vina menstruatia luna aceasta? (n''am menstra chiar regulata, insa de obicei vine cu diferente de 3-4 zile in plus sau in minus)

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Va recomand sa mergeti la un colsult giencologic pentru stabilirea unui diagnostic si a unui plan de tratament daca este cazul.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi la mijloc o dereglare hormonala asociata stresului.
Este bine, totusi, sa consultati medicul ginecolog.

oana

acum 11 ani

poti ramane gravida daca faci baie dupa un barbat fara sa speli cada? supravietuiesc spermatozoizii in apa?