Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de Lory23 cu 11 ani in urma.

Buna seara! Mi-a venit menstruatia cu 13 zile inainte decat trebuia(adica mi-a venit pe 29 decembrie si trebuia pe 8 ianuarie). Nu a fost deloc abundenta, a durat doar 3 zile(in mod normal dureaza 6-7 zile). In a treia zi am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu, acesta ejaculand inauntru.
Dupa o saptamana mi-a aparut o iritatie la nivelul fetei si al gatului.Mi-a trecut, insa imi tot apar pete rosii pe fata si dispar in cateva ore. Am citit mai multe articole pe tema asta. Multe dintre ele imi dau de inteles ca as putea fi insarcinata.
Este posibil sa fiu insarcinata?

Va multumesc!

O seara frumoasa si linistita! :)

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este dificil de precizat. Efectuati un test de sarcina la 2-3 saptamani dupa contactul sexual neprotejat si consultati medicul ginecolog.