posibila sarcina?

Sarcina

Postata de Danitta cu 11 ani in urma.

Buna.Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Am avut un contact sexual cu partenerul pe 11 iunie si la aproximativ 46 de ore am luat escapelle.inainte de a lua escapelle cu 2 ore inainte am mai avut un contact sexual si apoi am luat pastiluta.Problema este ca de pe data de 13 mi-a curs secretia maroniu-rozalie,sanii ii simt umflati si durerosi si pe data de 1 trebuia sa imi vina menstruatia si nu mi-a venit nici pe data de 8 iulie.mentionez ca am facut un test si mi-a iesit pozitiv.e posibil cu tot cu protectie sa raman insarcinata?????

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, este posibil, deoarece nu asigura protectie 100% .
Consultul ginecologic este recomandat in aceasta situatie.

Danitta

acum 11 ani

Am sa fac un control chiar maine.Daca ultima menstruatie a venit pe 1 mai si contactul l-am avut in jur de 11 iunie si am luat atunci pastila de escapell.menstruatia trebuia sa imi vina tot in jur de 1 iulie si nu mi-a mai venit.Intrebarea mea este cam cat ar avea sarcina pentru ca pana la control am 2 teste pozitive.Multumesc.