Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de cristyna18 cu 12 ani in urma.

Am avut un contact sexual neprotejat pe data de 7 martie.Acum o luna am fost la un control ginecologic unde mi s-a facut un test de secretie si testul papanicolau si am descoperit ca am o infectie cu candida.Am luat tratament...,dar de vreo doua saptamani imi simt burta tare si umflata.Nu am simptome iar ciclu imi este regulat.Am facut si un test de sarcina care a iesit negativ.Oare e posibil sa fiu insarcinata???Ast rasp.Multumesc!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Din 7 martie daca ai fi fost insarcinata sa fii sigura ca pana acum aveai si patutul de bebe luat. Nu exista sa nu iti dai seama cand esti in luna a 5-a!! Deci se exclude. In plus ar fi vazut ginecologul ditamai copilul, NU?? Poti sa fi ramas insarcinata mai recent, eventual, dar daca ai avut menstruatue regulata mi-e tare greu sa cred. Daca ai facut 2 teste la vreo 1-2 saptamani de la ultima menstra si sunt negative nu esti insarcinata. Burta tare si umflata poate fi din multe motive, inclusiv autosugestia.

cristyna18

acum 12 ani

Ms mult de sfat