Posibila sarcina?

Sarcina

Postata de Lorelai28 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o problema: in August trebuia sa imi vina mestruatia pe 8 si mi-a venit pe 14, in septembrie trebuia sa imi vina pe 14 si mi-a venit abia pe 26, dar era mai maronie decat in mod normal. Eu am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu insa a ejaculat pe mine. Am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative, am auzit insa ca ar putea sa fie o sarcina extrauterina si atunci sa nu se vada pe test. Va rog, dati-mi un raspuns!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Sarcina extrauterina se vede pe test ca o sarcina obisnuita. Deci nu esti gravida. Ai insa o dereglare hormonala pentru care ai putea sa consulti un medic endocrinolog.
Sanatate!

elena25

acum 13 ani

in ultimele luni am avut ciclu regulat, adica in intervalul 15-21 ale lunii.in luna septembrie mia venit pe data de 10 iar octombrie mia venit pe data de 6 si sa terminat pe 12 iar pe data de 16 sepembrie am observat o picatura de singe.nu era rosie ci un roz-maroniu sa zic asa...credeti ca poate fi vorba despre o sarcina?astept un raspunh urgent.va multumesc