posibila sarcina sau efecte postinor 2

Sarcina

Postata de consuela d cu 13 ani in urma.

buna seara!
nu stiu ce sa mai cred.. poate fi vorba despre o sarcina sau efectele postinor 2 utilizat abuziv..
va rog nu ma judecati. toti gresim.. va expun mai jos situatia de fapt, rog ajutati-ma lamuriti-ma..

ultima menstra 10-12 nov.
contact neproteja 13 nov.., administrat postinor 2
contact neproteja 20 nov.. administrat postinor 2
25, 26, 27 nov -- dureri abdominale asemanatoare celor care insotesc menstra, usoara sangerare care a evoluat de la maroniu catre rosu..
test sarcina 26, 28 nov -- NEGATIV

14 DEC. control ginecologic, ecografie transvaginala, test sarcina -NEGATIV
ecografia tranvaginala- uter rvf, diametrul longitudinal 76, 4 mm, diametrul antero- posterior - 36, 2 mm, diametru transvers 39, 4 mm,,miometru cu ecogenitate normala, ecostructura omogena, endometru izoecogen, cu grosimea dublului strat de 11, 2mm, cu aspect de faza secretorie,,, col uterin cu lungime de 28, 3 mm, canal cervical fara modificiari patologice, fara chisturi de retentie, ovar drept, lungime 34, 6 mm, latime 22, 2 mm structura foliculara, cu corp galben prezent, ovar stang llungime 28, 2 mm, latime 19 mmm structura foliculara, ,,, fara lama de lichid in fundul de sac Douglas
MI S-A ZIS CA EXISTA SUSPICIUNI DE SARCINA EXTRAUTERINA...SA REVIN PESTE O SAPTAMANA PENTRU O ALTA ECOG..
16 dec test sarcina - NEGATIV..

VA ROG, AJUTATI-MA CU UN SFAT....

poate fi vorba de o sarcina sau o intarziere/dereglare a menstrei de la faptul ca am luat postinor fara cap, am fost fff stresata la serv.. si m-am apucat de sala fitness utilizand greutati mari intr-un timp foarte scurt....

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Nu era mai simplu sa folosesti prezervativul? Nu inteleg cum unor femei parca le place sa se autodistruga. In fine: eu nu cred ca esti gravida, in acest moment sansa este F mica. Insa nu strica sa mai faci o ecografie, sa vezi ce iti spune medicul. Extrauterina sau nu, ar cam fi iesit pe test. Eu sincer nu cred ca esti gravida, dar repeta testul peste cateva zile (si sa fie unul de calitate, SureCheck de ex) si daca este tot negativ, vezi totusi ce este cu aceasta dereglare hormonala. Iti recomand sa mergi la endocrinolog, nu la ginecolog.

Sanatate!

LOREDANA

acum 13 ani

daca aveai o sarcina extrauterina iti iesea testele pozitive,asa ca daca sunt neg inseamna ca nu esti insarcinata,faptul ca iti intarzie menstra se poate datora stresului,si greutatilor care leai ridicat,care ori iti porneste hemoragie ori iti opreste menstra,mergi la ginecolog.

ela

acum 13 ani

Postinor se ia MAXIMUM DE 2 ORI PE AN, LA INTERVAL DE CATEVA LUNI!! De 2 ori intr-o luna e sinucidere curata din punct de vedere hormonal!!!!!!!!!!!!!!!!! Unde ti-a fost capul cand stiai ca ai luat deja unul?!

Laura

acum 13 ani

Buna, si eu sint nelinistita, la data de 15 am luat postinor2, la data de 20 trebuia sa se inceapa ciclul, acum e data de 28 si incanu a venit ciclul, am de 2 zile eliminari maronii, am facut pina acum 3 tipuri de teste si toate au dat negativ. Cum credeti poate fi o sarcina sau dereglare de ciclu. Pina acum nu luasem niciodata postinor si ciclul era regulat.