Posibil .........

Sarcina

Postata de simonaaa09 cu 10 ani in urma.

Buna ziua . Aseara am avut un contact sexual neprotejat cu iubitul meu , si cand sa o scoata a ejaculat . Tin sa mentionez ca acest contact a avut loc dupa 2 zile de la terminarea ciclului menstrual si ca nu am un ciclu regulat . pot ramane insarcinata ???

Raspunsuri (3)

Larisa Moisiu

acum 10 ani

Bineinteles ca poti ramane insarcinata.

De altfel, metoda care consista pentru barbat in a se retrage inainte de ejaculare nu e o metoda de contraceptie chiar si atunci cand barbatul se controleaza, pentru ca lichidul pre-seminal contine si el spermatozoizi.

Iti recomand sa iei "pilula de a doua zi" daca nu vrei sa-ti asumi niciun risc, si pe viitor sa folosesti pilula sau prezervativ.

simonaaa09

acum 10 ani

Pilula se ia neaparat a doua zi de la contactul sexual ?

IMoana

acum 10 ani

Pilula se ia in max 72 de ore de la contact...