Posibil sarcina???

Sarcina

Postata de elenuka cu 11 ani in urma.

CM o am regulata, intre 28-31. Pe 21 ianuarie 2013 (ma tine 5 zile) am avut menstra , pe data de 2 februarie am avut contact neprotejat , cu toate ca nu si-a dat drumul in interior dar stiu ca exista sansa lichidului preejaculator. Pe 10 februarie a ejaculat in mine.

Ovulatia o am intre 2-12 ian. La 7 zile , am simtit sanii grei si o usoara durere la atingere timp de 4 zile. Urmatorul CM trebuie sa vina intre 21-23 februarie. Este posibil sa fi ramas insarcinata????

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

carina29

acum 11 ani

da,clar ca este posibil sa fii insarcinata.aceeasi situatie e si la mine.astept sa vad daca vin cm-ul.ar trebui cel tarziu pe 23.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista aceasta posibilitate. Aveti rabdare sa treaca timpul pentru a face un test de sarcina ( 7-10 zile) daca nu apare menstruatia.

oana

acum 11 ani

poti ramane gravida daca faci baie dupa un barbat fara sa speli cada? supravietuiesc spermatozoizii in apa?