Posibil sarcina gemelara?

Sarcina

Postata de Maria cu 4 luni in urma.

Buna ziua, in urma unei eco apar 2 saci, intr-un sac nu se vede nimic, posibil sa apara? Posibil sarcina gemelara?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Este posibil sa apara doi saculeti in timpul unei ecografii, insa daca intr-un sac nu se vede nimic, exista mai multe posibilitati. Una dintre ele ar putea fi ca ecografia a fost facuta intr-un stadiu prea timpuriu pentru a se putea observa embrionul in sacul gestational, in cazul unei sarcini in curs de dezvoltare.

Este important sa retineti ca doar un medic sau un specialist in ecografie poate interpreta cu exactitate rezultatele unei eco. Daca aveti suspiciuni sau nelamuriri, va recomand sa consultati un medic ginecolog pentru a primi informatii clare si potrivite in legatura cu situatia dvs.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Evolutia-sarcinii/sarcina-multipla-gemeni-tripleti_1042
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/sarcina-gemelara-si-nasterea-gemenilor_6071

Utilizator11707688079

acum 3 luni

Buna ziua, si pe mine m-ar interesa acest subiect, daca ati aflat răspunsul la intrebare si puteti sa il impartasiti m-as bucura mult