Posibil sa fiu insarcinata?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp1515448872 cu 6 ani in urma.

Salut, eu cu prietena mea in luna Decembrie, am avut contat sexual protejat, ca sa fim siguri la 8 ore dupa incident pritena mea a luat Escapella, a avut sangerarile la 5 zile dupa care am inteles ca sunt normale.
Acum la inceputul lunii Ianuarie ia venit ciclul cu durerii mai mari fata de cum avea inainte. Mai are stari de somnolete, ii este rau, are hipertensiune, intrebarea mea este, ar trebui sa ma panichez ca este insarcinata? Tin cont ca e super stresata in perioada asta din anumite probleme personale.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091