polidinul ajuta la sarcina?

Sarcina

Postata de AndaLogan cu 13 ani in urma.

Buna ziu a imi doresc foarte mult sa raman insarcinata in sa acest lucru deocamdata nu s-a intamplat. Mentionez ca timp de 5 ani am luat Diane 35 cu pauzele de rigoare 2 luni pauza la 6 luni dar le-am intrerupt de 2 ani si inca nu am reusit sa raman insarcinata. Am auzit ca Polidinul ar ajuta sa ramai insarcinata. As vrea sa stiu cat e de adevarat si daca acest lycru ar afecta in vreun fel fatul. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

cred ca cel mai adecvat lucru de facut, este sa faceti o vizita medicului ginecolog. sunt foarte multe motive pentru care puteti sa nu ramaneti insarcinata. daca mergeti pe drumul acesta cu incercarile, s-ar putea sa treceti cu vederea o afectiune mai usoara sau mai grea, si cu cat timpul trece, afectiunea se poate agrava.
cat despre polidin, acesta este un imunomodulator, si poate sa indeparteze una din cauzele pentru care nu puteti ramane insarcinata, dar nestiind despre ce este vorba, este doar o incercare ...
cateva informatii despre polidin puteti gasi si pe acest site, la adresa: //sfatulmedicului.ro/medicamente/polidin-fiole_11796

va urez o seara buna