Poate sa mai rămână ?

Sarcina

Postata de Utilizator11568751685 cu 4 ani in urma.

Buna seara!! As avea și eu o problema dacă îmi puteți raspunde, a fost prima data neprotejat, eu nu am finalizat in ea dar cu toate astea tot mai am un gând ca ar mai putea rămâne însărcinată cu toate ca ( i-a venit de 2 ori, contactul sexual a avut loc acum 2 luni, a luat și teste de sarcina acestea au ieșit Negativ și plus de asta după contac a luat și pastila de a 2-a zi). Multumesc anticipat!!!

Raspunsuri (1)

Utilizator11573518689

acum 4 ani

Bună! Nu are cum să rămână gravidă fără terminare în interiorul vaginului . Poți să te termini și în exterior pe zona pubiană și ea nu are cum să rămână,deoarece spermatozoizii traiesc decât în vagin ,pe când în exterior mor repede! Poți să te liniștești acum