Poate să rămîie gravidă?

Sarcina

Postata de NicolaieD cu 11 luni in urma.

O saptamina in urmă prietena mea sa jucat cu penisul meu și era un pic ud... Apoi peste ceva timp sa atins pe ea in locul intim. Deja de citeva zile i se întârzie ciclul menstrual .... Aș vrea sa știu e posibil sarcina din cazul acesta?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

In cazul in care partenerei dumneavoastra prezinta o intarziere a ciclului menstrual, este important sa faca un test de sarcina pentru a elimina aceasta posibilitate. Daca intarzierea ciclului menstrual persista, este recomandat sa consulte un medic ginecolog pentru evaluare si sfaturi adecvate.

Ii recomandam partenerei dumneavoastra sa faca o programare la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/intarzierea-menstruatiei_9491
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/cum-alegem-metoda-contraceptiva-potrivita_10677

Va recomandam sa alegeti responsabil cea mai buna metoda de contraceptie pentru dumneavoastra si partenera dumneavoastra!