Poate ramane insarcinata?

Sarcina

Postata de MembruMobileApp1479674579 cu 7 ani in urma.

Eu si prietena mea suntem amandoi virgini si am hotarat sa facem ceva in privinta asta. Si eu si ea vrem sa o facem neprotejat pentru prima data, si dupa sa o facem protejat. Ce vreau sa va intreb, exista posibilitatea sa ramana insarcinata daca o introduc doar 4-5 secunde cat sa scapam de asta si apoi sa imi pun protectie ? Tin sa precizez ca am si un spray pentru prevenirea ejacularii si functioneaza cat de cat, dar nu stiu cum va reactiona cand o sa o fac.
Am nevoie de niste raspunsuri sigure, fara raspunsuri in contradictoriu, va multumesc!

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 7 ani

Pentru o viata sexuala sanatoasa, lipsita de anxietati cat si pentru a primi raspunsuri sigure, clare, va recomand sa va adresati unui cabinet de planificare familiala. Odata cu inceperea vietii sexuale, este musai sa faceti control la ginecolog sau dupa caz si la urolog.

Toate cele bune!