poate ramane insarcinata in acest caz rar ???

Sarcina

Postata de andr215 cu 10 ani in urma.

Am facut dragoste cu prietena mea cu prezervativ, l-am rulat corect si am fost atenti sa nu se ridice pe timpul actului sexual. La final am observat la baza prezervativului,langa inel, un lichid alb. E oare sperma sau lichid vaginal? Mentionez ca dupa ce am ejaculat am mai continuat maxim 30 de secunde iar cand am scos penisul din vagin era inca in erectie. Care sunt sansele sa fie insarcinata??? Va rog da-ti-mi un raspuns cat mai curand.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aprecierea riscului este dificil intrucat este influentat de perioada ciclului menstrual, de ritmicitatea ciclului, de siguranta utilizarii prezervativului, etc.

andr215

acum 10 ani

Ultimul ciclu menstrual l-a avut in perioada 30 iulie-3 august. Exista riscul sa fie insarcinata desi actul sexual a avut loc inafara perioadei fertile?

Jora

acum 10 ani

Gata baiatu, dute si cumpara Pampers si fii gata....

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Riscul este minim.