Poate fi vorba de o sarcina?

Sarcina Ginecologie

Postata de diana900 cu 6 ani in urma.

Ma confrunt cu o mare problema. Am avut al doile contact sexual in data de 29 iulie si acesta a eșuat, prezervativul s-a spart si eram in perioada fertila. Am luat escapelle imediat, iar după 6 zile am avut acea sângerare specifica pastilei de a doua zi care a ținut 4 zile si nu sunt sigura daca era ciclul. Dupa doua săptămâni am făcut un test si a ieșit negativ. Deoarce m-am simțit rău am fost la ginecolog care nu mi-a spus decât ca am un vag chist pe ovarul stâng, dar nu crede ca fie vorba de o sarcina, sa mai fac un test eventual. Am mai avut un alt contact sexual protejat pe data de 17 august in care nu am avut probleme cu prezervativul, dar am avut doar niște dureri in timpul lui si o sângerare după scurta si rozalie, mai apoi am mai făcut un test de sarcina, cum ar veni după 3 saptamâni si ceva de la contactul cu escapelle, iarăși negativ. Am răsuflat usurata, dar acum am început sa merg des la baie si sa-mi simt uterul tare si sa am o jena plus câteva zile am avut scurgeri veginale mai dese si albe, jena persista si merg des la baie. Nu am alte simptome inafara de cele precizate plus neapariția menstruației. Scurgerile albe au încetat si după 2 sapt de la contactul cu prezervativ am făcut un test si a ieșit negativ. Poate fi vorba de o sarcina după cel de pe 17 august? Sau de una care nu iese in teste? Va rog dați-mi o părere.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886