Poți rămâne însărcinată după administrarea pastilei ellaoane în timp util? ?

Sarcina

Postata de Utilizator11551919945 cu 5 ani in urma.

Buna, mărturisesc ca am luat pastila ellaoane de frica sa nu rămân insarcinata , am avut menstruație pe data de 8 februarie iar pe 14 contactul sexual pe 15 am fost la farmacie și am cerut pastila de a 2 a zi nu am știut exact ce pastila sa cer iar de rușine am spus ca e pentru o prietena ,mi-a fost recomandat ella oane pe care am și achizitionato iar seara am luat pastila , nu trecuseră mai mult de 12 h de la contact , dar mie nu mi-a apărut nici-o sângerare, am facut un test pe data de 2 martie rezultatul a fost negativ , pe 5 martie același rezultat ... Pe 7 martie nici un semn ca ar veni menstruația și daca fac un alt test și rezultatul este negativ ăsta înseamnă ca e doar de la pastila pe care am luat-o sau e ceva mi mult ? Daca a mai pățit cineva va rog sa îmi răspundeți

Raspunsuri (1)

Utilizator11552942518

acum 5 ani

Poate fi o dereglare a ciclului... de regula testul de sarcina se face după doua săptămâni sau după prima zi de întârziere a ciclului..era mult prea devreme pentru a afla dacă ați rămasă sau nu însărcinată