Pierdere a Sarcinii?

Sarcina

Postata de Loredannsan cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Sunt insarcinata in 9 saptamani..dar mi`e frica sa nu`l pierd.Am cistita si infectie urinara.MOmentan tin tratament,fac injectii pt a mentine sarcina ,,toate astea pt o saptamana..dar imi simt uterul destul de jos e posibil ca peste cateva luni sa il pierd?

Raspunsuri (2)

Sari

acum 12 ani

Cine are probleme la rinichi, au o stare de frica accentuata, ceea ce se vede la tine. Cauta sa mergi la un urolog, dar te-ar ajuta si un psiholog, ca sa duci cu bine sarcina.
Medicul ginecolog poate spune daca uterul este mai jos.
Cauta si metode naturiste care sa te ajute in tratarea cistitei, Maseaza zona rinichilor, cu palmele, pana cand se incalzeste zona respectiva, sa le dai multa energie, sa functioneze bine. Poti sa lovesti incetisor si cu palmele zona rinichilor. Plimbari, cat mai multe, la aer curat, ajuta foarte mult.
Un remediu naturist , spalari cu apa sarata, cumperi sare de mare de la naturisti, macar de doua ori pe zi, vei distruge microbii.Apoi daca doresti, cumpara niste ulei de masline extravirgin sau presat la rece, il pui pe vata si tine tamponul cateva zile, schimat cam la 6 ore, sa fie curat. Uleiul este un foarte bun antimicrobian, reface si destinde zona unde este aplicat, si nu are efecte nocive, este ca si cum l-ai inghiti, corpul il preia si te vindeca.
Sanatate la amndoi si mergi si la Biserica, si daca stii ca Dumnezeu doreste ca acest copil sa vina pe lume, nu va exista nici un obstacol.

EMA

acum 12 ani

nu-l pierzi stai linistita.care ti-e situatia acum?
eco ai facut?