pericol de contaminare de la mama

Sarcina

Postata de ramona416 cu 15 ani in urma.

buna. in urma recoltarii sangelui placentar la nastere a rezultat contaminarea cu STAPH.HOMINIS. ce pericol exista in acest caz pentru copil? mentionez ca am nascut acum 3 luni. va multumesc

Raspunsuri (1)

Dorina6899908

acum 15 ani

Daca nasterea a fost la termen si greutatea copilului a fost normala, ac***a in vedere ca pana acum nu s-au ivit probleme......risc pe viitor poate fi pentru : pneumonie, meningita,conjunctivita si infectii cutanate.